Bezpečná preprava psa s taškou pre psa

Magazín Admin
13 septembra, 2020

Preprava psa nie je vždy jednoduchá. Niektoré psy cestovanie autom milujú, nájdu sa však aj také, ktoré naozaj trpia. Ako psa prepravovať tak, aby ste si to užili jednak vy, ale aj pes samotný? Existuje mnoho spôsobov, ktoré vám prepravu uľahčia. Existuje taška pre psa, do ktorej psa uložíte a jednoducho prepravíte. Budete mať pohodlie tak vy, ako aj pes. Ako teda psa prepravovať správne a hlavne bezpečne?

Preprava psa môže byť realizovaná viacerými spôsobmi

Taška pre psa v rôznych prevedeniach
Údržba tašky pre psa

V praxi sa bežne stáva, že niektoré psy trpia nevoľnosťami. Je potrebné myslieť na to, že tieto nevoľnosti vo väčšine prípadov končia zvracaním. Preto je dôležité mať k dispozícií niečo, čo zabráni, aby došlo k zašpineniu interiéru automobilu. V takomto prípade sa odporúča mať na podlahe vaňu, a to hlavne v prípade, ak prepravujete psa v kufri. Dobrá je aj prevencia. Vyskúšajte psa na cestu autom trénovať už od malička. Ak však nič nezaberá, existujú tiež aj tabletky, ktoré majú pri preprave psovi pomôcť. V takomto prípade tiež nezabudnite psovi pribaliť aj jeho obľúbené hračky, vďaka ktorým bude cesta rýchlejšia a príjemnejšia. Ak sa chcete vyhnúť nevoľnostiam, nezabudnite tiež na to, že by ste psa pred cestou nemali kŕmiť. Odporúčame ho nakŕmiť až v cieli. Pri samotnej preprave psa nezabúdajte na to, že by pes nemal behať voľne po aute. Mal by byť pripútaný na jednom mieste. V opačnom prípade sa stáva nebezpečenstvom tak pre samotnú posádku, ako aj sám pre seba. Pri preprave odporúčame psa pripútať bezpečnostným pásom. Existujú aj špeciálne pásy, ktoré pripevníte namiesto bezpečnostného pásu. Za pohodlný prostriedok pri cestovaní sa považuje autosedačka. Tie sa vyhotovujú vo viacerých verziách. Za tie najpohodlnejšie sa považujú tie, ktoré sú vo forme pelechu. Sú mäkké, preto psovi poskytujú počas cestovania určitý komfort. V takomto prípade sa stáva, že pes jednoducho celú cestu až do cieľa prespí. Za bezpečný spôsob sa považuje klietka alebo prepravka. Tie sú presne určené na prepravu psa autom.

Na krátke vzdialenosti postačí aj taška pre psa

V prípade, ak sa chystáte psa prepravovať napríklad mestskou hromadnou dopravou alebo vlakom, poslúži vám aj taška pre psa. V tej bude mať pes zabezpečené určité pohodlie. Je však dôležité vybrať si správne. Na stránke https://www.queedo.sk/ nájdete bohatú ponuku tašiek pre psa. Spríjemnite cestovanie tak psovi, ako aj sebe!

Comments are closed !