Kura ako zdravá strava pre všetkých

Magazín Admin
27 júna, 2019

Hovorí sa, že kura alebo kuracie mäso je veľmi chudé a zdravé a odporúča sa nie len nám všetkým, zdravým ľuďom, ale aj ľuďom trpiacim na rôzne choroby ako je diabetes a podobne. Preto vedieť správne pripraviť kura na spôsob, ktorý bude vhodné pre celú rodinu nemusí byť vždy jednoduché. Pravdou je, že asi najčastejšie z kury máme slepačí vývar. Ten je veľmi zdravý a zároveň chutí všetkým od tých najmenších až po tých najväčších. Kura a kuracie mäso majú širokú škálu využitia.

Kura na mnoho spôsobov

Kura so smotanou alebo so zeleninou
Variácie receptov na kura

Máte doma kuru alebo kuracie mäso a premýšľate čo vymyslíte? Možností je mnoho. Môžete si pripraviť kura na smotane, kde nepotrebujete nijaké špeciálne ingrediencie, iba kura, smotanu, sladkú papriku a pár korenín a nejakú prílohu, napríklad cestoviny. Alebo ak kura na smotane neobľubujete spravte si na nedeľný obed alebo večeru pečené kura. Pečené kura klasické alebo s medom, jablkom a cibuľou a ako prílohu môžete zvoliť ryžu. Alebo si a pečenej jure pokojne urobte dusenú zeleninu ako zdravšiu formu prílohy. Alebo ako prílohu môžete zvoliť aj kompót alebo šalát. Ak ani pečené kura nie je to, na čo máte chuť, pripravte si šalát s kuracím mäsom. Očistíte a pokrájame čerstvú zeleninu, pridajte kúsky mäsa a polejte dresingom alebo bielym jogurtom. Ak je leto a máte kde, pokojne si kura môžete pripraviť aj ja grile. Vyrobte si skvelú domácu marinádu a môžete mať senzačnú večeru pre seba a svojich blízkych. Alebo si kura rozdeľte na často a napríklad stehná alebo prsia si môžete naplniť nejakou plnou. Praženicou alebo zeleninou podľa toho čo máte radi vy a členovia vašej rodiny. Alebo stačí kuru jednoducho iba udusiť a pridať pár skvelých byliniek a budete mať chutné a zároveň aj zdravé jedlo.  Kura je výborná ingrediencia, z ktorej dokážete vykúzliť mnoho receptov a ulahodíte tak väčšine členov svojej rodiny.

Prílohy môžu byť rôznorodé

Ku kuraciemu mäsu a ku kure sa hodí v podstate akákoľvek príloha. Či už sú to pečené zemiaky, varené zemiaky, hranolky. Najčastejšie sa kura podáva ale s ryžou. Pokojne môžete voliť aj zeleninu alebo zeleninový šalát. Fantázií sa medze nekladú.

Viac skvelých nápadov nájdete aj na http://www.kurakralovske.sk/.

Comments are closed !