Tipy, ako vyplniť daňové priznanie jednoducho a hlavne rýchlo

Magazín Admin
16 novembra, 2019

Opäť prichádza obdobie podávania daňových priznaní, čo predstavuje veľkého strašiaka nielen pre právnické, ale aj fyzické osoby. Obe sú totiž povinné daňové priznanie podať do konca marca príslušného roka za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. To znamená, že v roku 2020 budú fyzické i právnické osoby podávať daňové priznanie za rok 2019. Nad tým, ako vyplniť daňové priznanie, si niekedy lámeme hlavu, avšak nemusíte sa ničoho báť. Buď si naštudujete, ako na to, alebo sa obrátite na odborníkov, ktorí to urobia za vás. Prečítajte si, čo všetko musí daňové priznanie obsahovať a na čo nesmieme pri jeho vypĺňaní zabudnúť. 

Podnikatelia sa pri vypĺňaní daňového priznania častokrát obracajú na účtovné firmy

Ako vyplniť daňové priznanie za krátky čas?
Daňové priznanie vám vyplnia aj externé firmy

To, ako vyplniť daňové priznanie správne a rýchlo, je jedna vec, avšak zaneprázdnený podnikateľ častokrát nemá čas študovať, ako na to. Preto existuje pomoc v podobe externých účtovných firiem, ktoré túto zodpovednosť na seba radi prevezmú. Firmu však oslovte v dostatočnom predstihu. Myslite na to, že v čase zdaňovacieho obdobia majú toho naozaj veľa, a tak sa môže stať, že vaše daňové priznanie budete naháňať na poslednú chvíľu. Externá účtovná firma má s tým, ako vyplniť daňové priznanie, naozaj bohaté skúsenosti. Vy jej iba dodáte všetky potrebné dokumenty a potvrdenia. Či už ste fyzická alebo právnická osoba, podaniu daňového priznania sa jednoznačne nevyhnete. Jedine v prípade, že ste študent. 

Kedy vzniká študentovi povinnosť podať daňové priznanie?

Existujú prípady, kedy aj pracujúcemu študentovi vzniká povinnosť podať daňové priznanie. Ak jeho ročný príjem presiahne výšku 1968,68 Eur, mal by si začať zisťovať, ako vyplniť daňové priznanie. V tom prípade je dôležité vedieť termín, dokedy je možné daňové priznanie podať. Pozor! Nie všetky príjmy sú zdaniteľné, preto je potrebné zistiť, ktoré do daňového priznania započítať, a ktoré naopak nie. Pokiaľ študent počas roka pracoval v zahraničí, mal brigádu alebo pracoval na polovičný úväzok, je nutné tieto príjmy uviesť v daňovom priznaní. Nezapočítavajú sa príjmy ako výživné od rodiča, sirotský dôchodok, sociálne dávky, invalidný dôchodok a podobne. Študent by si mal rozhodne naštudovať, ako vyplniť daňové priznanie tak, aby bolo správne. Prečítajte si ďalšie rady, ako vyplniť daňové priznanie, na webovej stránke https://www.mojedane.sk.

Comments are closed !