Vyrovnanie pozemku jednoducho a profesionálne

Magazín Admin
15 decembra, 2021

V súčasnosti platí zlaté pravidlo – najdrahší pozemok je ten, ktorý nevlastníte. Trh s nehnuteľnosťami ide stále hore. Veľa krát sa stáva, že ak chcete postaviť dom, hodnota pozemku je takmer rovnaká ako hodnota domu. Pozemky sa kupujú len v čo najnevyhnutnejšej miere. A ak niekto pozemok vlastní, dom chce postaviť práve tam aby sa zbytočne nezadlžoval. A tak sa domy často stavajú na miestach, ktoré je už pred postavením domu potrebné upraviť. Ide o práce ako napríklad  odvodnenie či vyrovnanie pozemku. Vyrovnanie pozemku je činnosť ktorá sa väčšinou deje až po postavení nehnuteľnosti. Keď sa odstránia všetky nepotrebné veci a stavebný materiál, dôjde aj k takejto úprave okolia.  No nie vždy. V niektorých prípadoch sa plocha vyrovnáva už pred začatím samotnej stavby do jednej či viacerých úrovní, podľa toho v akom svahovitom prostredí sa má stavba nachádzať.

Spôsoby vyrovnania pozemku

Cenovo dostupné vyrovnanie pozemku
Postup pri vyrovnaní pozemku

Úprava terénu do úplne hladkého stavu pred vykonaním stavebných prác je mimoriadne zložitý proces.  Vyrovnanie pozemku je rozdelené na prípravnú a hlavnú časť.  V prvom rade je potrebné rozdeliť územie na niekoľko zón s ohľadom na osobitné znaky a svetové strany. Je potrebné prehodnotiť umiestnenie drenážnych zariadení a potrubí, ak je možnosť, zrušenie severného svahu – pretože tento sklon sa na jar mimoriadne dlho ohrieva,  čo neprospieva niektorým druhom plodín. Sklon na južnej strane o cca 2 – 3 stupne je v norme. V prípade, že sa pozemok vyznačuje stagnáciou vlhkosti je potrebné riešiť a vybudovať drenážny systém, ktorý bude vodu odvádzať. V prípade, že je pozemok umiestnený pod veľkým sklonom, je možné pozemok vyrovnať v niekoľkých územiach.

Netrápte sa, vyrovnanie pozemku prenechajte odborníkom!

V prípade, že vlastníte pozemok a potrebujete zabezpečiť jeho vyrovnanie, navštívte stránku uvedenú v závere článku. Pracuje tu tím odborníkov, ktorí vedia riešiť problémy s vyrovnaním pozemku či už pred alebo po postavení nehnuteľnosti. Z ich prácou budete určite spokojní. Ceny sa pohybujú podľa platného cenníka v závislosti od náročnosti vykonávaných prác a veľkosti pozemku.  Firma zároveň garantuje bezplatnú obhliadku pozemku na mieste, vypracuje cenovú ponuku. Kliknite na webovú stránku https://www.zemne-vyskove.sk/.

Comments are closed !