Zimné záhrady, ktoré vás očaria

Magazín Admin
9 decembra, 2021

Milovníci kvalitného bývania a krásnych výhľadov si chcú užívať posedenie v záhrade počas celého roka, bez ohľadu na to, aké ročné obdobie či počasie je práve vonku. Čoraz častejšie siahnu po výstavbe zimných záhrad. Zimne zahrady umožňujú celoročný prístup do záhrady, keďže vedia dobre udržať teplo vo vnútri. Ak sa náhodou počasie znovu umúdri a vonku sa vyčasí, stačí jednoducho odsunúť posuvné dvere a vpustiť dovnútra svieži vzduch. Obľuba zimných záhrad v posledných rokoch rapídne stúpa. Dokážu poskytnúť pohodu a pokoj pri relaxácií, priestor na pestovanie exotických rastlín a zároveň pekne zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti. Jej výstavbu je potrebné dobre naplánovať.

Na čo nezabudnúť pri plánovaní zimnej záhrady?

Moderné zimne zahrady
Návrh zimných záhrad

Premyslená zimná záhrada je ozdobou každej nehnuteľnosti. Ako by mala vyzerať? Každá zimná záhrada by mala vytvoriť harmonický celok so zvyškom vášho rodinného domu. Je potrebné dobre zvážiť priestor, veľkosť ako aj orientácia zimnej záhrady, aj to ako sa hodí do celkového estetického vzhľadu. Najčastejšie sa vyrába z dreva, plastu alebo hliníka. Výber materiálu závisí od finančných možností a estetických požiadaviek. Najkrajším prírodným materiálom je bezpochyby drevo. Tento materia je však náročnejší na údrťbu, preto je potrebné investovať do kvalitného dreva. To môže zvýšiť celkový rozpočet. Menej náročnou alternatívou je hliníkové riešenie, ktoré svojou životnosťou a vzhľadom prekoná aj najlacnejšiu plastovú alternatívu.

Sezónna či celoročná?

Pri plánovaní si treba zodpovedať otázku: celoročná či sezónna zimná záhrada? Všetko závisí od vašich očakávaní a požiadaviek. Stavbou celoročnej zimnej záhrady získate novú obytnú miestnosť, ktorú budete môcť plnohodnotne využiť počas celého roka. Sezónna zimná záhrada vám ponúkne pobyt na čerstvom vzduchu od skorej jari až do neskorej jesene. Pri plánovaní nezabudnite na správnu orientáciu zimnej záhrady. Najobľúbenejšou orientáciou je umiestnenie zimných záhrad na západnú stranu, pri ktorom sa vyhnete ostrému slnku a poobedné slnko vyriešite dobrým tienením. Aj ďalšie svetové strany však prinášajú svoje výhody. Správnu orientáciu vám pomôžu určite odborníci, ktorí majú so stavbou zimných záhrad bohaté skúsenosti. Ak rozmýšľate nad realizáciou zimnej záhrady, s návrhom zimnej záhrady vám radi pomôžu odborníci, ktorých nájdete ich na stránke https://www.terasa-snov.sk/. Poradia s výberom a pripravia cenovú kalkuláciu.

Comments are closed !