Montáž garniže do sadrokartónu len so špeciálnym zariadením

Magazín Admin
15 januára, 2022

Na vzhľade interiéru si potrpí každý. Niekto má rád jednoduché čisté tvary, niekto vyčačkané celé izby. Súčasťou interiéru sú aj záclony prípadne závesy. Niekto ich nahrádza žalúziami alebo roletami ale faktom je, že záclony interiér zútulnia. Ak ste sa rozhodli pre záclony či závesy, v prvom rade pred montážou je potrebné prehodnotiť, či kúpite garníže alebo záclonové tyče. Pri výbere záclonových tyčí ďalej vyberáte materiál – drevo alebo kov a farbu. Garniže sú taktiež viac farebné. Je možné ich namontovať na strop alebo na stenu. Máte steny zo sadrokartónu? Montaz garnize do sadrokartonu je odlišná od montáže do tvárnice alebo tehly. Na montáž garniže do sadrokartónu potrebujete špeciálne hmoždinky ale aj skrutky.

Pri montáži garniže je dôležitá hmotnosť záclony a závesu

Cenovo dostupná montaz garnize do sadrokartonu
Kvalitná montáž garniže do sadrokartónu

Pred tým ako budete riešiť montáž garniže do sadrokartónu, je potrebné si rozmyslieť, či budete chcieť zavesiť len záclonu (či dlhú alebo krátku) alebo aj záves. V tomto prípade nejde len o počet koľajničiek, dôležité je to aj z pohľadu hmotnosti. Ak by bola garniža neprimerane zaťažená mohlo by dôjsť  k zlomeniu, spadnutiu alebo aj vytrhnutiu časti sadrokartónu. Na samotnú montáž garniže do sadrokartónu je nevyhnutné použiť špeciálny spojovací materiál: hmoždinku a skrutku do sadrokartonu. Ide o špeciálne tvarovanú hmoždinku, ktorá má schopnosť zúženia kým prechádza navŕtanou dierou a následne jej bezpečné ukotvenie na druhej strane sadrokartónu. V prípade použitia dlhých ťažkých záclon a závesov je potrebné namontovať viac držiakov garniže.

Montáž odbornou firmou

Pri montáže garniže do sadrokartónu je teda potrebné použiť špeciálny materiál. Tiež je potrebné pri spájaní niekoľkých garníž pozdĺž veľkého okna aby boli garniže namontované so sto percentnou presnosťou, inak sa záclona nebude dať odostrieť. Montáž garníže sa odporúča zavolať si odbornú firmu, ktorá má s takouto prácou dostatočné skúsenosti. Práca im bude trvať zlomok z toho, čo by trvala vám, nakoľko majú potrebné zručnosti ale aj profesionálne náradie. Taktiež vedia prehodnotiť záťaž vyvíjanú na garnižu a pripevnia ju tak aby záclonu bezpečne uniesla. Pre viac informácií navštívte nasledujúcu internetovú stránku: https://www.profimontaze.sk/.

Comments are closed !